ΗΓΟ

Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΕΝΙΔΙ ΜΕ 2-0

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε η  ομάδα μας μέσα στο Μενίδι επί του Αχαρναικού με σκορ 2-0 χάρη σε δύο τέρματα του Βλαχόπουλου και του Ομο πού είναι
και η πρώτη στην football league.
Η  πρώτη καλή φάση έγινε στο 34΄λεπτό όταν ο Βλαχόπουλος βρήκε τον Σβόγιτς και ο τελευταίος με δυνατό σουτ ανάγκασε τον Παγούδη να κάνει  απόκρουση στην γωνία  του στέλνοντας την μπάλα κόρνερ. Στο 44’ λεπτό ο Παγούδης έχασε την μπάλα μετά από δυνατό σουτ του Σβόγιτς αλλά οι αμυντικοί έδιωξαν .Στο 49’ λεπτό ο ο Βλαχόπουλος με προβολή μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για την Ερμιονίδα. Είχε προηγηθεί ωραία σέντρα του Σβόγιτς στον σκόρερ. Στο 52’ λεπτό δυνατό σουτ του Συμελίδη η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω από τα δοκάρια του Παγούδη. Στο 61’ λεπτό μεγάλη απόκρουση του Πονηρού σε κόρνερ από δυνατό σουτ του Παπατόλιου. Στο 75’ λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να κάνουν το 1-1 όταν ο Γέσιτς σούταρε από το ύψος της περιοχής αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και έφυγε έξω. Στο 89’ λεπτό ο Ομο σφράγισε τον θρίαμβο της Ερμιονίδας με ένα σουτ-φωτοβολίδα πού έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι κάνοντας το τελικό 0-2.
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ ( Γιώργος.Βαζάκας) : Παγούδης, Μωϋσιάδης, Ζώνας, Γέσιτς, Ταμπάκης (61’ Καλογερόπουλος). Παπατόλιος, Κοντογουλίδης Μανουσάκης (85’ Θεοδώρου), Ιωαννίδης, Καλαμιώτης, ( 63’ Ιορδανίδης ), Στουρνάρας,

Ερμιονίδα ( Ρομπέρτο .Μπολάνο) : Πονηρός, Μουσταφίδης, Κολόκας, Τούτοριτς, Τζανής, Tape, Ομο, Σβόγιτς, Συμελίδης,( 92’ Παπανικολάου ), Καραδέμητρος (71 Chacon) , Βλαχόπουλος. ( 81’Μπουσινάκης)